Сторінка завідувача

31.12.2020  
Вітаю всіх фахівців психологічної служби з прийдешніми новорічними святами.
Цей рік є дуже важливим РУБІКОНОМ щодо розвитку психологічної служби в Харківській області.
Першочерговим завданням є організація та координація діяльності психологічної служби у територіальних громадах.
Подальша розбудова мережі психологічної служби.
Методики дистанційної роботи фахівців психологічної служби.
А також, продовжується робота із подолання соціальнонебезпечних явищ, домашнього насильства, булінгу (цькування) в школі.
Важливе завдання супровід інклюзивної освіти та напрацювання відповідних методик.
Актуальним залишається супровід родин учаснників ООС (АТО) та сімей переміщених із зон, які знаходіться в окупації.
Під час подолання цих викликів особливо важливими є єдність і наснага.
Важкий рік минає, ми чекаємо позитиву від прийдешнього року, ми сподіваємося на істотні позитивні зміни щодо подолання пандемії COVID-19.
Шановні колеги, напередодні НОВОГО РОКУ хочу всіх ПРИВІТАТИ і ПОБАЖАТИ МИРУ, ЗЛАГОДИ, ЗДОРОВ`Я та БЛАГОПОЛУЧЧЯ у ВАШИХ РОДИНАХ. Гарних новорічних свят. 
З НОВИМ РОКОМ та РІЗДВОМ!
 
 
28.09.2020
Доброго дня, шановні колеги.
Напередодні професійного свята всіх освітян хочу побажати у цей нелегкий час зберігати натхнення, почуття гумору та гарний настрій, який у всі часи дозволяв людини долати всі труднощі, хвороби та негаразди.
Психологічна служба у Харківській області розвивається не зважаючи на виклики, спричинені реорганізацією методичних кабінетів у районах та містах області та пандемією Covid-19.  
Всі нові документи і Укази Президента підкреслюють важливість психологічного супроводу та соціально-педагогічного патронажу у закладах освіти. Сучасні виклики ставлять нові завдання перед психологічною службою районів, міст, територіальних громад. Створення центрів професійного розвитку на місцях потребує забезпечення висококваліфікованими фахівцями психологами та додаткової роботи з керівними кадрами щодо роз`яснення завдань фахівців психологічної служби на місцях. Сьогодні надважливим є збереження керованості та координованості діяльності фахівців психологічної служби; ефективна діяльність методичних об`єднань фахівців психологічної служби. 
Наша справа благородна - ми допомогаємо людям!
Вітаю всіх психологів та соціальних педагогів сфери освіти з днем педагогічного працівника! Бажаю миру, здоров`я та творчого натхнення.

19.08.2019 
Шановні колеги у день Преображення Господня, який ще іменують яблучним Спасом бажаю Вам і Вашим близьким миру та благополуччя. Всім нам та Україні  - стабільного розвитку.
Незабаром почнеться новий навчальний рік. У цьому році потрібно зберегти всі корисні починнання та здобутки минулого року. І перш за все позитивні тенденції у розвитку психологічної служби, заповнення вакантних посад практичних психологів та соціальних педагогів. А також докласти всіх зусиль
01.01.2019
Шановні колеги, з Новим роком 2019 та прийдешнім святом Різдва Христового. Хай рік, що прийшов буде мирним, стабільним та благополучним.

Хочу декілька слів сказати про стан діяльності психологічної служби Харківської області.
У 2018 році відбулося декілька знакових подій для психологічної служби. В-перше з 2014 року досягнуто зростання чисельності практичних психологів і соціальних педагогів на 38 осіб. Загальна кількість фахівців знов перевищила 1100 осіб та досягла 1111 фахівців.
Прийняті важливі документи для існування психологічної служби. Влітку, Положення про психологічну службу в системі освіти України, на початку вересня - нові форми ведення документації практичними психологами і соціальними педагогами. Вперше, започатковано проведення Всеукраїнського конкурсу авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів. 
На сьогодні серед найбільш важливих та болючих тем є збереження та розбудова Центрів практичної психології, соціальної роботи. Завдання таких центрів якісно відрізняється від завдань інклюзивних ресурсних центрів в системі освіти. Якщо ІРЦ працюють з дітьми з особливими освітніми потребами та їх сім'ями, то центри ПП,СР забезпечують психологічний супровід та соціально-педагогічний патронаж як дітей з ООП,  так  і дітей сімей СЖО, ВПО, ВШК, а також дітей які потребують адаптації (1, 5 та 10 класи та внов прибулі учні). Не можна забувати, що важливою роботою є профілактика булінгу, конфліктів, протидія торгівлі людьми, попередження інших СНЯ.  Крім того, здійснюють методичний супровід діяльності практичних психологів та соціальних педагогів в районах, містах та територіальних громадах. Ті хто сьогодні нищать потенціал та мережу психологічної служби, завтра можуть зіткнутися як з цими проблемами, так і з деструктивними групами, які активно залучають молодь та підлітків до небезпечних ігр та квестів в мережі Інтренет. Таким чином, дуже важливо саме зараз на всіх рівнях посилити роз'яснювальну роботу з керівниками місцевих органів у сфері управління освіти щодо завдань діяльності психологічної служби, центрів ПС, практичних психологів, соціальних педагогів на місцях. Сьогодні не можна зупинятися на досягнутому бо незважаючи на невеличке зростання втрачено чотири роки, а здобувачів освіти у 43 закладах з кожних 100 і досі позбавлено можливості отримувати послуги практичного психолога і соціального педагога. Це болючі відчуття та показники, особливо для тих хто десятиріччями намагаються розбудовувати мережу психологічної служби та звикли що Харківська область знаходиться в авангарді всього надсучасного та має найкращі показники. Нажаль, сьогодні ми цим похвалитися не можемо  - 57 % забезпеченості закладів освіти практичними психологами та соціальними педагогами це не належний показник (56% середній показник по Україні). А що нам каже Нова українська школа, які завдання ставить? Від нас очікують формування ОСОБИСТОСТІ - ПАТРІОТА - ГРОМАДЯНИНА.  Це те чим фахівці психологічної служби займалися із моменту своєї появи у школі.
Треба сьогодні замислитися про те, як ефективно виконувати  ст. 76 Закона України "Про освіту" інші нормативно правові акти, які ставлять конкретні завдання  щодо здійснення  психологічного супроводу та соціально-педагогічного патронажу. В умовах децентралізації кожен педагог, батьківська громадськість району, міста, територіальної громади має визначитися чи потрібно створювати сприятливий психологічний клімат в учнівських колективах, чи достатньо розвиваючим та суб'єкт-суб'єктним з використанням сучасних інтерактивних форм та технічних засобів є освітній процес у Ваших закладах освіти. Чи працює з дитиною практичний психолог чи надає підтримку  та захист соціальний педагог. Чим саме Ваш заклад приваблює споживачів освітніх послуг. Проаналізувавши свої досягнення потрібно відзначити і подальші можливості та точки зростання.
Чим важливий 2018 рік для обласного центру. По- перше, ми перейшли на нову стратегію підготовки фахівців, а саме кожен методист з психологічної служби, практичний психолог, соціальний педагог може обрати майстерню, школу, ТТК  за запропонованою темою та в разі сумлінного її відвідування протягом року, підвищити кваліфікацію та отримати сертифікат на певну кількість годин (що вимагає новий Закон  України "Про освіту" - підвищення кваліфікації має відбуватися щорічно сума годин має налічувати не менш ніж 150). По-друге, вперше за багато років було проведено Всеукраїнський захід для фахівців всіх областей з питань здорового способу життя. Дуже велика вдячність тим хто допомагав нам у цьому: Національна фармацевтична академія, Харківський міжобласний спеціалізований медико-генетичний центр і центр рідкісних орфанних захворювань, Харківський обласний центр планування сім'ї та репродукції людини, видавництво "РАНОК". А також, методистам психологічної служби, керівникам закладів освіти, які презентували свій досвід. По-третє, вперше проведено спільний міжобласний вебінар з психологічною службою іншого закладу післядипломної освіти і цей досвід можна вважати успішним. Сьогодні ми як і завжди відкриті для взаємодії та співпраці.
З найкращими побажаннями у Новому році, завідувач ЦПП, СР та ЗСЖ КВНЗ "Харківська академія неперервної освіти" Володимир Носенко31.08.2018 
Шановні колеги напередодні Дня знань хочеться побажати всій освітянській спільноті любові, миру, наснаги та творчого натхнення. НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА ставить нові завдання перед освітянською спільнотою. В цьому сенсі хочу привітати всіх фахівців психологічної служби із прийняттям нового Положення про психологічну службу в системі освіти України. Листи Міністерства освіти чітко визначають пріоритети у роботі практичного психолога, соціального педагога у 2018-2019 навчальному році, серед них:
- адаптація учнів до шкільного життя;
- профілактика всіх видів насильства (булінгу, мобінгу та інших проявів насилля у родині та школі), розвиток медіаційних осередків з метою подолання конфліктів;
- супровід інклюзивної освіти;
- протидія торгівлі людьми та формування особистої гідності, громадянської позиції;
- соціальний патронаж дітей різних категорій, які найбільше цього потребують (сироти, сім'ї СЖО, діти, які постраждали від конфлікту на Сході та інші категорії).
Крім, того особливу увагу слід приділити впровадженню нового Стандарту початкової освіти.
Фахівців психологічної служби очікують нові професійні конкурси, кілька районів міста та області будуть представляти психологічну спільноту Харківщини у Всеукраїнському моніторингу. Найближчим часом очікуємо затвердження нового Положення про психологічні кабінети, форми нової документації практичного психолога та соціального педагога.
Рік має бути насиченим... психологічна служба має бути у перших ланках в фарватері змін. Треба втримати паростки зростання та розвитку мережі психологічної служби, які намітилися у 2017-2018 навчальному році. Закликаю всіх фахівців психологічної служби до професійності та відповідальності, бо від кожного залежить майбутній вектор розвитку психологічної служби.

З вірою, надією та любов'ю, 
Володимир Носенко  04.06.2018
Шановні керівники психологічних служб районів, міст, територіальних громад Харківської області, дякуємо за надані аналітичні звіти.
Нажаль, незважаючи на те, що ми їх надаємо щорічно, все ще є багато помилок саме в цих таблицях статистичних обрахунків.
Деякі райони, міста вважають можливим коректувати деякі позиції, вносити зміни в таблиці - це неприпустимо.
Управлінці, методисти, керівники центрів мають відслідковувати, щоб виконувалися нормативні показники введення фахівців відповідно до чисельності, постійно нагадувати про потребу у практичних психологах, соціальних педагогах, тому що збільшується кількість злочинів серед неповнолітніх, є непоодинокі випадки потрапляння дітей до деструктивних та руйнівних течій, в тому числі у Інтернет- просторі.  
Цим літом очікуємо великі зміни у нормативному забезпеченні психологічної служби. Будьте уважні.
З повагою, Володимир Носенко
15.01.2018
Шановні керівники психологічних служб районів, міст, районів у місті Харкові. Нагадую, що наразі методисти психологічної служби планують діяльність на календарний навчальний рік разом із методичними кабінетами відділів освіти. 
Дякую усим керівникам, методистам, які  змогли своєчасно і погодити, і підписати річні плани роботи!!! 
Ти, хто цього не зробив, мають поквапитися бо, вже півмісяця, працюють без плану. Це дуже погано!!!
Потрібно все робити своєчасно, навіть якщо свята.

05.01.2018
Вітаю всіх з наступаючим святом Різдва. 
Бажаю миру, добра, злагоди! ВІРИ, НАДІЇ та ЛЮБОВІ.
Володимир Носенко


02.01.2018
З НОВИМ РОКОМ - 2018!
Шановні колеги. Ще один рік минув. Він був важливим. Прийнято новий Закон України "Про освіту". 
Стаття 76  визначила психологічному супроводу та соціально-педагогічній роботі у закладах освіти бути!!! Вітаю нас з цією подією.
Прийнято новий план дій щодо розвитку психологічної служби до 2020 року. І це є теж дуже позитивно.
У 2018 році очікуємо нове Положення про психологічну службу в системі освіти України. Очікуємо затвердження нової звітно-аналітичної документації практичних психологів і соціальних педагогів. Очікуємо нового Положення про атестацію педагогічних працівників.
Відбуваються дуже важливі події щодо впровадження принципів педагогіки партнерства в сферу освіти. Впровадження компетентнісного підходу має змінити принципи освітнього процесу.
При цьому перед психологічною службою залишається багато викликів, котрі постійно випробовують нашу стійкість та готовність оперативно та якісно надавати психологічну допомогу, протистояти соціально-небезпечним явищам.
Головним є те, що ми витримуємо - психологічній службі в сфері освіти бути!!! Ми на шляху до нової української школи, а психологічна служба завжди в авангарді події.
Бажаю всім практичним психологам, соціальним педагогам, методистам з психологічної служби впевненості та наснаги у подоланні цього шляху.
З НОВИМ РОКОМ. Цей рік жовтої собачки, має стати роком миру та злагоди. Собака є дуже домашньої твариною. Цей рік має стати роком наведення ладу у власному домі, укріплення його основ. Жовтий колір колір взаємодії, спілкування, миру та злагоди. Побажаємо один одному продуктивної взаємодії та співпраці на благо усіх нас тих хто прагне миру та процвітання нашій чудовій країні  ім'я якій УКРАЇНА.
З повагою, побажанням мира, добробуту, щастя та здоров'я  
                   ВОЛОДИМИР НОСЕНКО


27.12.2017
Шановні колеги наближаються новорічні та різдвяні свята. Час замислитися як ви будете працювати у наступному календарному році без річного плана.
На сьогодні, першими пройшли шлях погодження річного плана Московський та Індустріальний райони м.Харкова. Пропоную іншим замислитися.
З повагою, Володимир Носенко


29.09.2017
Шановні колеги.
Вітаю всіх практичних психологів та соціальних педагогів з професійним святом.
Володимир Носенко 

01.09.2017
Шановні колеги.
Вітаю Вас зі святом знань. Наснаги. Натхнення. Поважного ставлення суспільства до Вас та вашої важливої праці на благо нашої чарівної країни - України.
Володимир Носенко

31.08.2017
Швидко промайнув час. Позаду відпустки. Ось завтра вже новий навчальний рік. Яким він буде. Вже можна сказати, що рік буде не простим.
По-перше, до перших класів прийдуть діти із затримкою психічного розвитку. Якщо казати по правді, це звичайні дуже дуже флегматичні діти. вони просто не встигають за темпом середньостатистичного вчителя. Саме такі діти повільно запрягають, але коли розженуться майже нестримні. Корінь рішення помірний темп, підтримка пізнавальної мотивації та багато витримки, уваги та любові. і вже у середній школі вони нічим не будуть поступатися іншим дітям, а інколи їх і переважати.
По-друге, психологи поки що не дочекалися нового Положення, але вже маємо новий план заходів щодо розвитку психологічної служби до 2020 року. Також, слід згадати лист Міністерства освіти і науки України від 28.07.2017 № 1/9-414 «Про забезпечення фахівцями психологічної служби системи освіти та пріоритетні напрями діяльності у 2017/2018 навчальному році». Серед пріоритетних напрямів цього року забезпечення навчальних закладів фахівцями психологічної служби, забезпечення якості надання психологічних послуг. Супровід фахівцями психологічної служби інклюзивного навчання у школах. Залишаються актуальними навчання дітей справлятися зі стресом та напругою, розкривати потенціал кожної дитини; формування свідомого і відповідального ставлення зростаючої особистості до побудови власної освітньої і майбутньої професійної траєкторії, профілактика підліткових суїцидів, запобігання до втягування підлітків та молоді до деструктивних груп, профілактика насилля та конфліктної поведінки серед учнів, навчання технікам медіації, підвищення комунікативної компетентності підлітків.
По-третє, дуже важливо зберегти творче бачення професійну мотивацію та попередити власну профдеформацію, професійне виснаження та вигорання. Важливо пам'ятати перше правило психолога - не нашкодь. Загальновідомо, хто не може потурбуватися про власне фізичне, психічне, духовне здоров'я навряд чи може чимось допомогти будь-кому.
Психологи, соціальні педагоги мають важливу місію у сучасній школі. Із самого початку психологічна служба привносила особистість  та гуманістичні принципи у навчання та виховання, а сьогодні це вже не новація, це провідна лінія реформування освіти. 18.05.2017
17.05.2017 відбувся Х ювілейний конкурс-фестиваль "Молодь обирає здоров'я". Цей конкурс за цей час став вже рухом творчої учнівської молоді, який більше нагадує фестиваль або ж скоріше свято творчості та натхнення. Велика подяка всім командам, які взяли участь у цьому святі та зробили його неповторним. Все було нами зафільмовано та найближчим часом викладено і ви зможете себе побачити в you tube.
Володимир Носенко   

05.05.2017
Вітаю всіх колег із травневими святами. У ці дні ми згадуємо подвиги наших героїв-захисників, які боронили нашу землю від лютого ворога, наших дідів та прадідів, які вистояли у роки ІІ світової війни. Слава героям, пам'ятаємо Велику Перемогу.
Настає час коли необхідно готувати звіти. Центр ПП, СР та ЗСЖ КВНЗ "Харківська академія неперервної освіти" робить все з метою оптимізації та полегшення цієї роботи. Звітна процедура відбуватиметься у заочному форматі. Обіг документів у електронному вигляді. Обсяг звіту скорочено (відсутня таблиця виконання програм). Таблиці у форматі Еxcel не змінилися. Час на підготовку звіту збільшився. Очікуємо якісних звітів.
Володимир Носенко

24.04.2017
Шановні колеги щиро вітаю Вас із Всеукраїнським днем психолога. Ми робимо важливу справу - опікуємося психічним та психологічним здоров'ям всіх учасників навчально-виховного процесу. Шановні фахівці бажаю Вам натхнення, віри у майбутнє та особистих звершень. Зі святом!!!
Володимир Носенко  


07.03.2017
Шановні жінки, від всього серця вітаю Вас із чудовим святом весни, краси, тепла - з 8 березня. У ці чудові весняні дні, бажаю кожній з Вас -  миру, чоловічої уваги та поваги. Кохайте та будьте коханими, прикрашайте світ своїми усмішками, любі жінки. Зі святом!!! 

Володимир Носенко

28.02.2017

Шановні колеги, методисти, фахівці психологічної служби.
Закликаю, нагадую, вимагаю залишатися професіоналами, виконувати власні функції відповідно до нормативних документів. Якими б благими не були Ваші помисли, не можна порушувати права дитини, чинити тиск, виконувати не притаманні фахівцям психологічної служби функціональні обов'язки тощо.
У мережі Інтернет, у СМІ, у громадському обговоренні набула розголосу інформація щодо діяльності деструктивних інтернет-спільнот та поширення небезпечних квестів серед підлітків. Хочу наголосити про те, що зайва "істерія" щодо цього явища шкодить процесу профілактики та попередження.
ЦПП, СР та ЗСЖ КВНЗ "Харківська академія неперервної освіти" надано необхідні методичні рекомендації щодо проведення відповідної роботи з педагогічними працівниками, батьками та учнями у навчальних закладах. Застерігаю, надання зайвої інформації учням щодо діяльності відповідних спільнот та квестів дорівнює проведенню "рекламної компанії". Нажаль, більшість підлітків в цьому достатньо обізнані. З ними потрібно вести індивідуальну корекційну роботу. В групових заходах особливу увагу слід звернути на формування критичного мислення, асертивної поведінки підлітків та протидію маніпулювання свідомістю.
Фахівці Центру працюють над новими методичними порадами, пропоную приєднуватися до цієї роботи тих у кого є відповідний досвід та матеріал.


Завідувач ЦПП, СР та ЗСЖ Володимир Носенко


07.02.2017
Шановні колеги.
Ми уважно читаємо всі Ваші коментарі до матеріалів на блозі. 
Усім районам, повідомляю, у лютому закінчується погодження річних календарних планів. На весні річні календарні плани обласним ЦПП, СР та ЗСЖ КВНЗ "Харківська академія неперервної освіти" прийматися на погодження не будуть.
06.02.2017 не було звернень на консультацію до завідувача та фахівців ЦПП, СР та ЗСЖ. Нагадую, що по понеділках завідувач надає консультації в очному та у заочному режимі (тобто на блозі). Крім того, рекомендую надсилати матеріали корекційних програм, плани на попереднє вичитування та  погодження електронною поштою. Надсилаючи матеріал, обов`язково, надавайте інформацію про себе хто Ви, звідки, контактний телефон (не обов`язково бо є Ваша адреса електронної пошти). Якщо завідувач затримує матеріал більш ніж на два тижні, нагадуйте. Термін попередньої перевірки матеріалів не має перевищувати 14 календарних днів. Якщо Ви забули забрати власну програму протягом місяця, вона може бути втрачена.   
Найближчим часом планується проведення практикуму для молодих фахівців. Заповнюйте анкету учасника на блозі.

Завідувач ЦПП, СР та ЗСЖ Володимир Носенко


25.01.2017
Дозвольте привітати усіх Тетян із днем ангела. Побажати наснаги та звитяг всім хто навчається, самовдосконалюється.

Після перегляду майже всіх річних планів методистів районів м. Харкова, хочу зазначити:
- на цей час, надано оформлені річні плани роботи  Індустріального, Київського, Шевченківського, Слобідського, Немишлянського районів, погоджено річний план Московського району (немає затвердженого начальником управління освіти титульного аркуша).
- на сьогодні, не погоджено річні плани Новобаварського, Холодногірського та Основ'янського районів. Слід зазначити, якщо план Основ'янського району пройшов подвійне правлення та буде погоджено найближчим часом, то плани Новобаварьского та Холодногірського районів, на цей час, навіть не надано на попереднє погодження - це неприпустимо. 
З районів (міст) області, погоджено, лише, річний план м. Куп'янська. 
Таким чином, можна зробити висновок, що психологічні служби районів (міст) області планують діяльність на навчальний рік.
Слід підвищувати вимоги до якості підготовки річних планів, їх змістовності, врахування актуальних викликів сьогодення, оновлення нормативної бази, а, як слід, мети, завдань, актуальних напрямів діяльності у плані роботи психологічної служби.
Перед наданням документу на погодження необхідно, обов'язково, робити попереднє самостійне вичитування. 

Завідувач Центру Володимир Носенко


24.01.2017
У цей день своє народження відзначає Марінушкіна Олена Євгеніївна. 
Протягом багатьох років Олена Євгеніївна очолювала та розвивала психологічну службу в Харківській області, координувала створення мережі психологічного супроводу в районах (містах) області. Багато традицій, проектів, починань щодо становлення та розвитку психологічної служби в Харківській області закладені за її ініціативи та активної участі.

Шановна Олена Євгеніївна. Від Центру практичної психології, соціальної роботи та здорового способу життя КВНЗ "Харківська академія неперервної освіти" щиро ВІТАЄМО ВАС із ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ. Бажаємо міцного здоров'я, миру та процвітання, успіхів у формуванні професійної психологічної спільноти та культури надання (отримання) психологічних послуг. 
Завжди раді співпраці.  
З повагою та любов'ю, завідувач Центру Володимир Носенко, методисти 

23.01.2017
Доброго дня колеги!
Нагадую, що необхідно оформити план роботи на рік (відповідно до календарного планування діяльності). План вважається дійсним, коли його погоджено у ЦПП,СР та ЗСЖ КВНЗ "Харківська академія неперервної освіти" та затверджено начальником відділу (управління) освіти.
Кожного понеділка у режимі консультацій фахівці психологічної служби регіону мають можливість отримати консультацію та підтримку спеціалістів (завідувача, методистів) ЦПП,СР та ЗСЖ з фахових питань.
Очікуємо Ваших звернень, запитань, коментарів.
Завідувач ЦПП,СР та ЗСЖ Володимир Носенко

18.01.2017 
Доброго дня колеги.
Напередодні Водохрещі радий привітати всіх, свята тривають.

Вдячний фахівцям Харківського району за активний та позитивний початок нового року.
У грудні 2017 року вийшов №23-24 газети "Психолог" видавництва "Шкільний світ", який повністю складено з доробку фахівців психологічної служби Харківського району Харківської області. Дуже приємно за колег, підкупає наполегливість та активність, цілеспрямованість та жадібність до досягнень.
Ознайомившись з матеріалами, наданими у статтях, слід відзначити: по-перше,  вони практично спрямовані, по-друге, є певний стиль оформлення корекційних, розвивальних програм (це добре, ми давно цього вимагаємо), по-третє, теми зачеплені фахівцями є актуальні, цікаві, а саме головне - важливі.
Приємно було побачити в посиланнях джерела, які готували фахівці Центру ППіСР - Марінушкіна О.Є. та Замазій Ю.О. 
Підбір джерел дуже важливий, на це слід звертати особливу увагу. Джерела повинні бути надійні та рекомендовані, а в тексті необхідно робити на них посилання.
Дуже приємно, що в районі сформувалася продуктивна творча група фахівців психологічної служби високої кваліфікації з практичним досвідом і є лідер - Соболь Т.А.
Так тримати.
Бажаю подальших успіхів та самовдосконалення.

13.01.2017
Шановні колеги, щиро вітаю всіх з початком Нового 2017 року. Бажаю веселих різдвяних свят та позитивного енергетичного заряду на увесь рік, миру, злагоди та любові.
На сторінці завідувача, я, Володимир Носенко, буду висвітлювати інформацію, роздуми, плани, завдання, а інколи й власне бачення вимог до фахівців психологічної служби. Кожен зможе зробити власний коментар, задати питання, висловити побажання, поспілкуватися, прокоментувати інформацію щодо діяльності Центру, завідувача.
2017 рік є етапним щодо розвитку психологічної служби в Харківській області. Добігає завершення обласна Програма розвитку психологічної служби до 2017 року. Цей рік підведення певних підсумків, аналізу та висновків щодо її виконання, динаміки розвитку районних (міських) та обласної психологічних служб. 
Протягом останніх трьох років перед психологічною службою у сфері освіти  постала низка викликів пов`язаних з буремними подіями на Майдані, анексією Криму та, безумовно, антитерористичною операцією на Сході. Ці події обумовили виникнення нових категорій, які потребували підвищеної уваги з боку спеціалістів психологічної служби, обумовили актуальність оволодіння фахівцями технологіями кризового консультування, медіації та реінтеграції переміщених осіб, надання психологічної підтримки членам сімей учасників АТО. Ці питання залишаться актуальними й у 2017 році.
Ще один важливий напрям - впровадження інклюзивної освіти. З 1 вересня 2017 року припиняється набір до 1 класів спеціальних закладів дітей з затримкою психічного розвитку. Таким чином, ці діти підуть до перших класів загальноосвітніх навчальних закладів. Вже сьогодні необхідно здійснити ґрунтовний аналіз до кого, скільки таких дітей прийдуть в перші класи. Які ресурси для їх навчання є у навчальних закладах (кадрові, методичні тощо) та які ресурси необхідно залучати додатково (здійснювати навчання педагогічного складу, замовляти методичну літературу тощо). Психологічна служба не може залишитися осторонь, її фахівці мають активно залучатися до цієї діяльності. У 2017 році буде розпочато реалізацію відповідного комплексного цільового проекту.
Ми живимо в час інформаційних технологій. Важливу роль відіграє ефективна комунікація. Діяльність Центру буде спрямована на розвиток комунікації між фахівцями психологічної служби всіх рівнів. Великого значення набуває своєчасність та доступність у взаємодії, як горизонтальній, з обміну досвідом між фахівцями, так, і вертикальній, документообіг нормативних, інформаційних, методичних матеріалів та зворотній зв`язок з місць, тобто з фахівцем кожного окремого навчального закладу. На сьогодні, активно розпочато процес децентралізації (створення опорних закладів). При даній реорганізації необхідно зберегти керованість та своєчасність надходження та виконання нормативних документів, налагодженість та стрункість існуючих зв`язків між фахівцями психологічної служби навчальних закладів, методистами районів (міст) та, відповідно, з фахівцями обласного Центру. Безумовно, необхідно зберегти діяльність методичних об`єднань та їх доступність для участі фахівців.  
У плані  Центру  на 2017 рік запропоновано збалансований підхід щодо охоплення всіх категорій фахівців (практичних психологів ДНЗ, ЗНЗ, спеціальних навчальних закладів, ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації, соціальних педагогів) різними формами роботи (заходи обласного рівня, тематичні семінари (майстер-класи), ТТК, вебінари, адресні виїзні семінари, конкурси-виставки) - близько 30 заходів та дні консультацій. Маємо надію, що за Вашої активності деякі консультації можливо будуть здійснюватися у дистанційному режимі.
Дуже великого значення має імідж фахівця психологічної служби. Практичні психологи та соціальні педагоги мають залишатися у науковому та правовому полі. Діяльність кожного фахівця у кожному навчальному закладі, кожна стаття, кожен сайт (блог) психологічної служби створює загальне враження щодо змісту діяльності психологічної служби району(міста) та на обласному рівні вцілому. Методист на рівні району (міста) має бути не тільки координатором, адміністратором, але й наставником, менеджером, який створює відповідний імідж психологічної служби. Таким чином, важливо приділити увагу відстеженню якості методичного забезпечення, ведення облікової звітної документації, змісту видань, статей фахівців психологічної служби, використанню ліцензованого, рекомендованого інструментарію, фахової літератури. Недопущенню використання контрафактної літератури, ненаукових методів та форм роботи (астрології, ізотерики, окультизму, соціоніки, релігійних практик тощо). Зі свого боку, Центр ПП,СР та ЗСЖ буде всіляко підтримувати активність методистів районів (міст) у створенні дієвої мережі, позитивного іміджу психологічної служби у районах (містах), області та Всеукраїнському і міжнародному рівнях.


Напередодні Нового року за старим стилем, ще раз бажаю всім миру, добробуту, наснаги, впевненості у завтрішньому дні та цілеспрямованості на шляху формування психологічної культури та захисту психічного та психологічного здоров`я всіх учасників навчально-виховного процесу.

Немає коментарів: