Звіт про проведення
Сьомого обласного зльоту педагогів-тренерів та підлітків-інструкторів
за програмою Міністерства освіти і науки України/ Академії педагогічних наук України/ ПРООН/ ЮНЕЙДС
19 травня 2010 року в Харківській області відбувся VII обласний зліт педагогів-тренерів та підлітків-інструкторів Програми Міністерства освіти і науки України/Академії педагогічних наук України/ПРООН/ЮНЕЙДС «Сприяння просвітницькій роботі «рівний-рівному» серед молоді України щодо здорового способу життя», в якому взяли участь команди підлітків-інструкторів та педагогів-тренерів з 30 районів регіону. Всього у заході взяло участь близько 300 осіб, з них 191 – діти та підлітки, вихованці ПТНЗ. За програмою зльоту учасники 24 агітбригад в своїх творчих виступах пропагували здоровий спосіб життя під гаслом: «Бути здоровим – це модно!» Були представлені досвіди районів щодо реалізації Програми у вигляді презентацій, плакатів, колажів, портфоліо. Як завжди пролунав гімн Програми, який засвідчив відкриття та до учасників з привітальним словом звернулися почесні гості. Виступи команд були змістовними, натхненними, музичними, енергійними. Багато районів мали власну уніформу: емблеми, значки, футболки, прапори, на яких були висвітлені основні ідеї пропаганди здорового способу життя.
Як завжди показали творчість, винахідливість і майстерність підлітки-інструктори та педагоги-тренери міста Лозова та Харківського району. Слід також відзначити професійні виступи агітбригад Барвінківського, Золочівського, Куп’янського районів, м. Куп’янська, Московського, Фрунзенського, Комінтернівського, Жовтневого районів м. Харкова та інших команд. Вперше на зльоті виступила команда переможець конкурсу-огляду агітбригад серед професійно-технічних навчальних закладів.
Необхідно зазначити, що педагоги – тренери деяких команд не дотримуються принципів, які властиві саме Програмі «рівний-рівному», а саме: велику кількість часу витрачалось на показ негативних явищ, на сцені з’являлись негативні персонажі, які викликали сміх, виклики, зі сцени лунали залякуючи лозунги, мало було продемонстровано привабливість здорового способу життя тощо.
На 7 зльоті був організований конкурс на краще фото, найкращий плакат, який проводився в межах фотовиставки. Оцінювали експонати самі підлітки-інструктори та педагоги-тренери. За підсумками голосування були розподілені місця, найкращі роботи нагороджені заохочувальними призами.
В конкурсі колажів перемогу здобув Жовтневий район м. Харкова. Були також відзначені роботи Дзержинського району м. Харкова, Краснокутського та Барвінківського районів. В конкурсі на краще фото перше місце здобули представники м. Лозова. Були також відзначені роботи Куп’янського району, Київського району м. Харкова.
Нажаль, не були представлені Борівський, Великобурлуцький, Валківський, Зачепилівський, Коломацький, Печенізький Сахновщинський, Шевченківський райони.
Висновки:
1. Необхідно посилити відповідальність педагогів - тренерів районних (міських) координаторів Програми за змістовну частину інформації, яку використовують підлітки-інструктори.
2. Привернути увагу щодо активної участі підлітків-інструкторів в змістовній частині щорічного обласного зльоту підлітків-інструкторів, тобто представляти районний (міський) досвід реалізації програми в рамках виступів.
3. Продовжувати впроваджувати Програму «рівний-рівному» на місцях, спираючись на концептуальні засади програми.

Коментарі

Популярні публікації