Превентивне виховання

Дитині достатньо хоча б однієї людини, 
яка б її любила, розуміла і відчувала… 

Тому навіть одна людина, 
ким би вона не доводилася дитині, 
може виростити її 

ГАРМОНІЙНОЮ і ЩАСЛИВОЮ


УВАГА! Підведено підсумки ІІ (регіонального) етапу ХІ фестивалю-конкурсу "Молодь обирає здоровя" у Харківській області
(можна переглянути за посиланням)



УВАГА! Інформація щодо проведення ІІ (регіонального) етапу ХІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я» (2018 рік)
Фінал ІІ (регіонального) етапу ХІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я» відбудеться 17 травня (четвер) 2018 року на базі Харківського обласного Палацу дитячої та юнацької творчості (вул. Сумська, 37).

Наказ ДНіО від 11.04.2018 № 98 «Про проведення ІІ (регіонального) етапу ХІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я» розміщено за вищезазначеним посиланням.

За цим посиланням розміщено стінограму ЧАТу від 10.04.2018 щодо проведення ІІ (регіонального) етапу ХІ фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я».

Вашій увазі - зразок заявки на участь у ІІ (регіональному) етапі ХІ фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я».

Нову інформація щодо проведення фіналу ІІ (регіонального) етапу ХІ фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я» також буде розміщено на цій сторінці. Слідкуйте за новинами!!!



Увага! В 2017 / 2018 навчальному році
в Харківській області впроваджуються
такі превентивні освітні програми,
рекомендовані Міністерством освіти і науки України
(лист МОНУ від № )
"Формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ / СНІДу" (авт. Т.В.Воронцова, В.М.Оржеховська, В.С.Пономаренко; 9-11 клас; лист ІІТЗО від 26.06.2015 №14.1/ 12-Г-741)
Протиалкогольна програма "Сімейна розмова" (авт. В.Г.Панок, А.М.Вієвський, К.І.Лепеха, Н.В.Лунченко, Ю.А.Луценко, В.Д.Острова, Н.В.Сосновенко; 7-8 клас; лист МОНУ від 06.06.2013 № 1/9-413)
"7 кроків назустріч" (укл. І.Скорбун, Т.Слободян, Т.Епоян; програма для батьків; лист ІМЗО від 25.12.2015 №2.1/12-Г-134)
"Я - моє життя - моє здоров'я" (авт. Н.О.Лещук; 5-6 клас; лист ІМЗО від 16.08.2017 №21.1/12-Г-579)
"Сприяння просвітницькій роботі "рівний-рівному" серед молоді Украіни щодо здорового способу життя" (авт. Н.О.Лещук, Ж.В.Савич; 7-11 клас; лист ІМЗО від 16.08.2017 № 1/12-Г-579)



20.09.2017 відбувся вебінар "Особливості роботи
з дітьми, які потребують підвищеної
психологічної уваги" 
для педагогічних працівників Харківської області
Під час вебінару співробітники Центру практичної психології, соціальної роботи та здорового способу життя висвітлили наступні питання:
1. Носенко В.В. "Актуальні питання супроводу дітей, які потребують підвищенної психологічної уваги".
2. Разводова Т.О. "Психолого-педагогічна підтримка дітей дошкільного віку, які пережили психотравматичні події".
3. Замазій Ю.О. "Вікові та педагогічні причини девіантної поведінки дитини та підлітка".
4. Гніда Т.Б. "Проблема шкільного насильства: проведення профілактики булінгу, мобінгу, тролінгу, секстінгу, кібер-аналогів цих явищ у шкільному середовищі".
5. Берзіня О.О. "Розвиток життєвих навичок - основа педагогіки партнерства".
6. Колісник О.В. "Особливості психологічного супроводу інклюзивної освіти у загальноосвітніх навчальних закладах".

Переглянути вебінар можна за посиланням
Презентації виступів доступні за посиланням




Увага! Розміщено рішення журі ІІ (обласного) етапу Х Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я» в Харківській області від 17.05.2017


Методичні рекомендації щодо профілактики учинень дітьми навмисних самоушкоджень, суїциду, формування ціннісних ставлень
до життя й здоров’я у загальноосвітніх навчальних закладах
Харківської області 
(лист ДНіО ХОДА від 11.04.2017 № 01-38/1562)



Лекція для практичних психологів ЗНЗ 
 "Психологічні аспекти превентивного виховання"
Колісник О.В.




УВАГА! 
З 27 червня по 2 липня 2017 року в м. Таллінні (Естонська Республіка) буде проведено Міжнародний фестиваль дитячо-молодіжної творчості «Балтійська хвиля» (далі Фестиваль). 
Метою Фестивалю є виявлення та підтримка обдарованих дітей і молоді; встановлення творчих контактів, сприяння дружнім зв’язкам і зміцненню взаємодії між дітьми та молоддю з різних регіонів України, зарубіжних країн; створення умов щодо підтримки багатонаціональної дитячо-молодіжної творчості.
Номінації Фестивалю: вокал, хореографія, інструментальний жанр, образотворче, декоративно-ужиткове та прикладне мистецтво, театральний жанр (драматичний, музичний), циркове мистецтво, конкурс літературно-музично-спортивних міні-композицій «Молодь обирає здоров’я».
Умови проведення та всю додаткову інформацію розміщено на сайті Всеукраїнської молодіжної громадської організації "Серце до серця" за посиланням.



Інформація про впровадження інформаційно-освітньої програми
«Сімейна розмова» у Харківській області
Харківська область розпочала знайомство з програмою «Сімейна розмова» на установчому навчальному тренінгу в лютому 2011 року у м. Києві. До складу учасників від Харківської області увійшли методисти та практичні психологи м. Харкова та Харківської області.
Після проходження навчання запроваджено тренінги для учнів та батьків у навчальних закладах області.
З метою популяризації та поширення відомостей про можливості інформаційно-освітньої програми для дітей та дорослих було організовано
Динаміка реалізації програми демонструє стабільність не зважаючи на плинність кадрів та скорочення фахівців у Харківській області. Так, у 2011 році програму пройшли 27 тренерів, у 2012 році їх було 21, а у 2013 програма реалізувалась вже у 32 навчальних закладах м. Харкова та 15-ти закладах Харківської області. У 2016 році 21 навчальний заклад впроваджує програму на факультативах та під час основної діяльності.
За час реалізації програми змінювались не лише психологи-учасники, а й координатори. Так, під керівництвом Марінушкіної О.Є., Манапової К.Р., Носенка В.В. та Гнідої Т.Б. програма дійшла до сьогоднішнього часу.

За шість років працівниками Центру практичної психології, соціальної роботи та здорового способу життя було проведено тематичні спецкурси, семінари-практикуми, інструктивно-методичні семінари, майстер-класи, інтернет-конференції у режимі чату, виступи на методичних студіях, засіданнях тимчасових творчих колективів та круглих столів для працівників психологічної служби та районних (міських) координаторів, під час лекцій на курсах підвищення кваліфікації для працівників психологічної служби, директорів загальноосвітніх навчальних закладів та на інших масових заходах. Активно проводилось консультування учасників програми. Подібну роботу проводили і координатори на рівні районів м. Харкова та Харківської області. 







З метою сприяння вихованню тверезого способу життя серед молоді Громадською організацією «Рух «Твереза Україна» та Київською міською організацією товариства тверезості та здоров’я оголошено літературний конкурс «Ми за тверезе життя!» для учнів 1- 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

Терміни проведення конкурсу – 1 січня – 30 квітня 2017 року.

Положення про проведення літературного конкурсу розміщено за посиланням: http://www.arhiv.tvereza.info/docs/2017/litkonkurs-2017.pdf

Звертаємо Вашу увагу, що участь школярів у будь-яких конкурсах є добровільною.





До уваги завідувачів районних (міських) методичних кабінетів (центрів), методистів Р(М)МК(Ц), які здійснюють методичний супровід превентивного виховання в навчальних закладах, директорів загальноосвітніх навчальних закладів!!!

ІІ (регіональний) етап Х Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я» в Харківській області відбудеться 17 травня 2017 року

Наказ Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації «Про проведення ІІ (регіонального) етапу Х Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я» від 20.01.2017 №16 розміщено на сайті Департаменту науки і освіти ХОДА (сторінка «Накази Департаменту») та доступний за вищезазначеним посиланням.


Порядок проведення ІІ регіонального) етапу 
Х фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров'я» 
в Харківській області у 2017 році, 
затверджений протоколом № 1 від 07 лютого 2017 року засідання оргкомітету ІІ (регіонального) етапу Х фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я»
(Жовтим кольором виділено зміни, що відбулися)

Зразок заявки (2017) на участь команди-переможця у ІІ (регіональному) етапі фестивалю-конкурсу



Презентація до лекції Колісник О.В. 
"Формування здоров*язбережувальної компетентності учнів" (2016/2017 н.р.)



до тематичного спецкурсу-тренінгу 

"Превентивне виховання в умовах загальноосвітнього навчального закладу" 

для заступників директорів з виховної роботи



Аналіз упровадження
превентивних освітніх програм
у загальноосвітніх навчальних закладах Харківської області
в 2016 / 2017 навчальному році

Програма «Формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ/СНІДу» за курсом «Захисти себе від ВІЛ». Загальний (по області) показник забезпеченості загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІ, ІІ-ІІІ та І-ІІІ ступенів (включно заклади обласного підпорядкування) педагогами-тренерами курсу складає 81%.
100% ЗНЗ забезпечені педагогами-тренерами в Близнюківському, Богодухівському, Коломацькому, Лозівському, Печенізькому районах області, м. Ізюмі, м. Лозовій, м. Люботині, м. Первомайському, Холодногірському районі м. Харкова.
Високим цей показник є також у Балаклійському (92%), Борівському (86%), Валківському (88%), Вовчанському (85%), Дергачівському (88%), Золочівському (83%), Ізюмському (94%), Красноградському (86%), Краснокутському (93%), Первомайському (92%), Харківському (82%) районах області, м. Купянську (90%), Шевченківському (93%) районі м. Харкова.
Значно менша кількість загальноосвітніх навчальних закладів забезпечена підготовленими педагогами-тренерами у Дворічанському (59%), Нововодолазькому (59%) районах області, Київському (52%), Московському (57%), Немишлянському (55%) районах м.Харкова.
За інформацією, наданою районними (міськими) відділами (управліннями) освіти та керівниками закладів обласного підпорядкування, в 2016/2017 навчальному році курс «Захисти себе від ВІЛ» упроваджується в 294 (38% усіх ЗНЗ І-ІІ, ІІ-ІІІ та І-ІІІ ступенів Харківської області, включно заклади обласного підпорядкування та вечірні (змінні) школи) загальноосвітніх навчальних закладах Харківської області. Для порівняння: у минулому навчальному році цей показник становив 50%. Загалом по області кількість закладів, де учні навчаються «Захисти себе від ВІЛ», зменшилася на 106.
У 75% ЗНЗ курс упроваджується лише у Печенізькому районі, у 71% - у м.Люботині. Кращими щодо упровадження курсу в загальноосвітніх навчальних закладах є Коломацький (67%), Чугуївський (62%), Дергачівський (60%), Балаклійський (54%), Барвінківський (53%), Золочівський (53%), Борівський (50%), Ізюмський (50%), Краснокутський (50%) райони області, м.Лозова (58%), м.Ізюм (56%), Шевченківський (50%) район м.Харкова.
Значно нижчі показники у Сахновщинському (29%), Богодухівському (26%), Вовчанському (26%), Первомайському (17%), Великобурлуцькому (16%) районах області, м. Первомайському (29%), Новобаварському (24%), Московському (18%), Немишлянському (14%) районах м. Харкова. У Зачепилівському районі області та Київському районі м.Харкова курс «Захисти себе від ВІЛ» не упроваджується.
У 2016/2017 навчальному році програму упроваджують 295 (51% підготовлених) педагогів-тренерів, навчання за курсом проходять 6593 учні 8-11 класів (це на 1954 особи менше, ніж у 2015/2016 навчальному році).

Програма «Дорослішай на здоров’я». У 2015 році розпочато підготовку педагогічних працівників, практичних психологів, соціальних педагогів щодо впровадження навчальної програми «Дорослішай на здоров’я» для учнів 9-11-их класів. Станом на кінець 2016 року навчання пройшли 59 педагогічних працівників. За інформацією, наданою районними (міськими) відділами (управліннями) освіти та керівниками закладів обласного підпорядкування, в 2016/2017 навчальному році курс «Дорослішай на здоров’я» упроваджується в 32 (4%) загальноосвітніх навчальних закладах Харківської області, у тому числі – у 26 ЗНЗ (у тому числі – 9 ЗНЗ Харківського) районів області, 3 ЗНЗ міст обласного підпорядкування (м.Первомайського та м.Чугуєва), 1 ЗНЗ м.Харкова (Немишлянський р-н) 
та 2 інтернатних навчальних закладах обласного підпорядкування.
Програму упроваджують 32 (54% підготовлених) педагоги-тренери. Навчання проходять 1017 учнів 9-11 класів (що на 35 осіб менше, ніж у попередньому навчальному році).

Програма «Сімейні цінності». У 2014 році розпочато підготовку педагогічних працівників, практичних психологів, соціальних педагогів щодо впровадження навчальної програми для учнів 8-9-их класів «Сімейні цінності». Станом на кінець 2016 року навчання за програмою пройшли 103 педагогічні працівники.
За інформацією, наданою районними (міськими) відділами (управліннями) освіти та керівниками закладів обласного підпорядкування, в 2016/2017 навчальному році програма «Сімейні цінності» упроваджується в 42 (5%) загальноосвітніх навчальних закладах (що на 23 заклади менше у порівнянні з минулим навчальним роком). Програму упроваджують 41 (40% підготовлених) педагогів-тренерів. Навчання проходять 1064 учні 8-9 класів (на 547 осіб менше, ніж у минулому навчальному році). Найбільша кількість учнів охоплені навчанням за програмою у Дергачівському, Красноградському, Харківському районах області, м.Ізюмі, Новобаварському районі м.Харкова.

Профілактична протиалкогольна програма «Сімейна розмова». Навчання щодо упровадження програми пройшли 42 педагогічні працівники, у 2016-2017 році програма «Сімейна розмова» упроваджується в 31 (4%) навчальному закладі (що на 8 закладів менше, ніж у попередньому навчальному році). Програма упроваджується у 8 районах області (Богодухівському, Дергачівському, Зміївському, Золочівському, Красноградському, Лозівському, Первомайському, Харківському) та 4 районах м.Харкова (Київському, Московському, Новобаварському, Слобідському). Програму упроваджують 31 (74%) педагог-тренер. Навчання проходять 894 учні 7-8 класів (на 101 особу менше, ніж у попередньому навчальному році). Найбільше охоплення учнів навчанням за програмою спостерігається у Дергачівському, Зміївському районах області, Московському та Новобаварському районах м. Харкова.




Увага! На сайті Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації за посиланням розміщено обласний освітній проект "Виховний простір Харківщини".

Мета проекту: створення єдиного виховного простору в системі освіти Харківської області як важливої умови комплексного впливу на особистість у процесі її активної динамічної взаємодії з соціальними інституціями, спрямованого на фізичний, духовний, соціальний розвиток дітей, учнів і студентів; підвищення ролі освіти в розбудові й зміцненні української державності та утвердженні національної єдності.

Терміни реалізації проекту - 2016-2018 роки.

Звертаємо Вашу увагу, що третій розділ проекту присвячений правовому та превентивному вихованню, а також формуванню здорового способу життя. 
У межах реалізації даного проекту запрошуємо до співпраці педагогічних працівників, які опікуються вищезазначеними питаннями виховної роботи з учнями загальноосвітніх навчальних закладів.

Немає коментарів: